(BE) PROFESSIONAL

Bezpłatne warsztaty, rozmowy, prezentacje i networking dla całej branży jazzowej w dniach 1-3 października 2019 w Szczecinie!

Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz to znacznie więcej niż muzyczna prezentacja ośmiu wyselekcjonowanych zespołów. To trzy dni wydarzeń zaprojektowanych z myślą o wszystkich muzykach zainteresowanych budowaniem swojej przyszłości w branży jazzowej.

Niezależnie więc od tego, czy aplikowaliście, ale (tym razem) nie udało się Wam dostać do części muzycznej, czy też nie, jeżeli reprezentujecie branżę jazzową możecie skorzystać z wydarzenia, bezpłatnie!

Przy tworzeniu programu przyświecało nam założenie, żeby jak najlepiej wykorzystać czas, przestrzeń, a przede wszystkim wiedzę i doświadczenie wszystkich zgromadzonych ludzi, tj. ponad 40 fachowców z Polski i zagranicy oraz uczestniczących w wydarzeniu muzyków (tak, to o Was!)

Będzie intensywnie, ale dynamicznie – konstrukcja każdego z trzech dni JAZZ FORUM SHOWCASE jest nieco inna i nie jest utrzymana w tradycyjnym, konferencyjnym schemacie. Zależało nam na tym, aby było konkretnie i praktycznie, dlatego też będziemy eksperymentować z różnymi krótkimi formatami.

Będą jednak stałe elementy dnia. Pierwszy z nich to start: każdego dnia zaczynamy o 10.00!

Nie martwcie się. To wydarzenie zaplanowane z myślą o jazzmanach i ich potrzebach. Dlatego też, choć zaczynamy o świcie, popołudniami przewidziany jest czas na drzemkę 🙂 Ponadto, poranny format to pierwsza porcja adrenaliny…

NAKED! W związku z tym, że Wy to nie tylko Wasza muzyka, ale znacznie więcej… Ta część wydarzenia ma na celu dopełnić showcase’owe prezentacje muzyczne, wymaga wyjścia zza instrumentów i opowiedzenia o sobie, o pomyśle na siebie. To przestrzeń na udowodnienie, iż wyselekcjonowane zespoły/artyści i artystki gotowi/e są do „podboju wszechświata i okolic”!

To ich 5 minut. Dosłownie. Każdy będzie miał dokładnie 5 minut na opowiedzenie historii o sobie, a potem stanie w ogniu pytań delegatów i zgromadzonej publiczności. Zapytać można o cokolwiek, ale nie będzie można pytać dłużej niż przez 15 minut.

Reszta w tym czasie może obserwować, delektując się poranną kawą i cieszyć się z tego, że nie jest na ich miejscu?… 😉

W ciągu trzech dni „rozebrane/obnażone” zostaną wszystkie showcase’owe zespoły!

Ponadto w programie pierwszego dnia dyskusja nt. wyzwań i oczekiwań związanych z przełomem technologicznym w muzyce z udziałem zaproszonych gości (poprowadzi ją redaktor Łukasz Kamiński) oraz seria krótkich prezentacji WHAT NOT…! w myśl przysłowia „Ucz się na cudzych błędach, nie wystarczy ci czasu, abyś wszystkie popełnił sam”. Delegaci opowiedzą Wam o najbardziej irytujących i najczęściej popełnianych przez młodych artystów błędach i odpowiedzą na Wasze pytania.

Drugi i trzeci dzień wypełniony będzie narzędziownikami i warsztatami – skoro wiadomo, czego nie robić, zajmiemy się poszukiwaniem odpowiedzi na to, co i jak robić! Formaty zarówno w formule otwartej, jak i w mniejszych grupach (UWAGA! Na warsztaty liczba miejsc jest ograniczona).

Rozłożone w ciągu dwóch dni warsztaty zostały przygotowane w taki sposób, żeby złożyć spójną całość i przygotować Was do działania! Będzie możliwość bliższego przyjrzenia się sobie – od wewnątrz i od zewnątrz, ale także w czasie i przestrzeni, czyli: z perspektywy publiczności, Polski i zagranicy, a przede wszystkim planów rozwoju strategicznego. W podróż „w odcinkach” zabiorą Was Magda Chołyst i Agata Etmanowicz.

Wisienką na torcie części (BE)PROFESSIONAL będzie krótki warsztat z Magdą o tym jak przygotować się do showcase’ów w przyszłości, a w części muzycznej wieczorne koncerty …  i afterparty/afterjam.

To co? Gotowi na JAZZ FORUM SHOWCASE POWERED BY SZCZECIN JAZZ? Szczegóły w programie poniżej.

Dzień 1

1.10.2019, wtorek
Raddison Blu – sala konferencyjna

10.00 – 11.00 NAKED!

Wy – to nie tylko Wasza muzyka, ale znacznie więcej… Ta część wydarzenia ma na celu dopełnić showcase’owe prezentacje muzyczne, wymaga wyjścia zza instrumentów i opowiedzenia o sobie, o pomyśle na siebie. To przestrzeń na udowodnienie, iż wyselekcjonowane zespoły/artyści gotowi są do „podboju Wszechświata i okolic”!

To ich 5 minut. Dosłownie. Każdy będzie miał dokładnie 5 minut na opowiedzenie historii o sobie, a potem stanie w ogniu pytań delegatów i zgromadzonej publiczności. Zapytać można o cokolwiek, ale nie będzie można pytać dłużej niż przez 15 minut.

* 2 zespoły w formule: 5 minut prezentacji + 15 minut pytań
ZK Collaboration
SKICKI-SKIUK

 

11.00 – 12.30 Let’s talk
„Wyzwania dla muzyków jazzowych w XXI wieku, oczekiwania, a rzeczywistość”.

Podaż, która wyprzedziła popyt. Unikalność, która stała się regułą. Muzyka, która sama się nie obroni.

Wśród muzyków jazzowych panuje ogólne przekonanie, że muzyka powinna obronić się sama. Że za poświęcenie długich lat na edukację muzyczną należy im się zainteresowanie ze strony mediów i promotorów jazzu.

Niestety, ilość muzyków, jaka każdego roku „wypuszczana” jest na rynek muzyczny przez uczelnie, już dawno przekroczyła moce przerobowe środowiska. Wytwórnie przebierają w „ofertach”, media zmagają się z nadkompletem informacji, a publiczność nie dostaje szansy na zapamiętanie artystów występujących na scenie, przez błędnie powielane przez muzyków schematy komunikacji, bądź jej braku. Temat jest bardzo szeroki. Dołożyć do tego należy jeszcze przełom technologiczny oraz powstałą w ostatnich latach kulturę cyfrową.

Czy znajdziemy złoty środek, jak sobie z tym wszystkim poradzić? Na pewno nie, ale na pewno wskażemy drogowskazy, które pomogą się w tym wszystkim odnaleźć.

Goście panelu:
Ted Panken – DownBeat (USA)
Alicja Szymańska – Warner Music Polska, Dyrektor Polskich Nagrań
Paweł Kaczmarczyk – muzyk
TBA

Moderator: Łukasz Kamiński – dziennikarz Gazety Wyborczej.

 

12.30 – 13.00: czas na oddech, czas na kawę

 

13.00 – 15.15 WHAT NOT…!

„Ucz się na cudzych błędach, nie wystarczy ci czasu, abyś wszystkie popełnił sam.”

Oby nie wystarczyło! Dlatego też, poprosiliśmy zaproszonych gości, żeby opowiedzieli Wam o najbardziej irytujących i najczęściej popełnianych przez młodych artystów błędach.

* Formuła następująca: 3 x 10 + 30, czyli trzy 10-minutowe prezentacje, a potem 30 minut dla Was na zadawanie pytań. I powtórka z krótką przerwą na kawę  pomiędzy.

Ina Dittke (USA) – z perspektywy agencji bookingowej
Krzysztof Maj – z perspektywy festiwalu
Kate Werner – z perspektywy managera
Ted Panken (USA)z perspektywy dziennikarza
Leszek Możdżer – z perspektywy muzyka
TBA

Dzień 2

2.10.2019 – środa
Raddison Blu – sala konferencyjna

10.00 – 11.00 NAKED!

Wiecie o co chodzi… Schemat dokładnie taki sam, jak dzień wcześniej.
* 2 zespoły w formule: 5 minut prezentacji + 15 minut pytań

– Kasia Pietrzko Trio
– Kamil Piotrowicz Sextet

11.00 – 13.15 WHAT TO…!

Skoro już wiadomo czego nie robić, to tym razem zajmiemy się zestawami wskazówek i narzędzi.

Formuła: 2 x 20 + 20, czyli dwie 20-minutowe prezentacje i 20 minut na zadawanie pytań.  I powtórka! Z krótką przerwą na kawę  pomiędzy.

Dominique Sanders (USA) –  z perspektywy muzyka
Luigi Sidero (Włochy) – z perspektywy agencji bookingowej
Cyril Moshkow (Rosja) – z perspektywy dziennikarza
TBA

13.15 – 13.45 kawa, przegrupowanie

 

13.45 – 15.15  Followers, funs… friends?!? Publiczność, czyli kto?

Co trzeba zrobić, żeby skutecznie budować relacje z publicznością, czyli „audience development” specjalnie dla jazzmanów z Agatą Etmanowicz.

Będzie o tym, jak przełożyć koncepcję zarówno na codzienne funkcjonowanie, jak i zachowanie sceniczne. Poczynając od odkrycia tego, co jest dla Was ważne, jaki macie pomysł na siebie i swoją artystyczną przyszłość, do przeobrażenia tego w działanie (onstage, offstage, online, offline…).

Czy zależy Wam na dotarciu do tłumów, na super fejmie, czy może na mniejszej, ale za to lojalnej publiczności? Czy można mówić o „publiczności jazzowej”? A jeśli tak, to kim właściwie jest owa publiczność? I dlaczego właśnie jazz? Kim jest Wasza publiczność dziś? Kto jeszcze nią nie jest, a chcielibyście, żeby był? I jak do nich dotrzeć…?

Dzień 3

3.10.2019, czwartek
Raddison Blu – sala konferencyjna

10.00 – 12.00 NAKED!

Tym razem aż cztery zespoły! Zabierzcie ze sobą więcej kawy na zapas…
* 4 zespoły w formule: 5 minut prezentacji + 15 minut pytań

– Weezdob Collective
– SKICKI-SKIUK
– EABS
– Tomasz Chyła Quintet

12.00 – 12.30 przerwa kawowa

 

12.30 – 15.00 Gotowi na export?

Jak budować obecność na międzynarodowych rynkach muzycznych?

Eksport polskiej muzyki to jeden z najpopularniejszych branżowych tematów. Sukcesy poszczególnych artystów, turystyka festiwalowa czy wzrastająca wiedza o zagranicznych rynkach rozbudzają apetyt artystów. Dotychczasowe doświadczenie pokazują jednocześnie, że próby eksportowe to jeden z najłatwiejszych sposobów na nietrafione inwestycje i działania, które pozostają bez echa.

Co trzeba zatem wiedzieć, umieć i posiadać, aby mieć realną szansę na rozwój kariery zagranicznej? W pigułkowym warsztacie wyciągniemy przed szereg kuluarową wiedzę, rozłożymy mity na łopatki i złożymy w całość najważniejsze elementy, które są kluczowe, jeśli chcesz pomyśleć o eksporcie na serio.
– Magda Chołyst

16.00 – 17.00 Showcase’owe ABC z Magdą Chołyst

Dla wszystkich tych, którzy mają poczucie, że można było lepiej, dla tych, którzy wiedzą, że zawsze można lepiej, dla tych, którzy „chcieliby, ale się boją”, jednym słowem: dla wszystkich zainteresowanych tym, jak najlepiej przygotować się do showcase’ów!

Temat przewodni ostatnich międzynarodowych festiwali to „showcase bubble”, dotyczący zderzenia wielkich nadziei artystów, że showcase’owy występ otworzy wrota do międzynarodowej kariery z faktycznym przełożenie na rozwój kariery zagranicznej. Jak podejść do showcase’u i jak wykorzystać jego potencjał, aby rzeczywiście wypłynąć na szersze wody? Warsztat łączący showcase’owe know-how z ewaluacją doświadczeń artystów. Uczestnicy będą mieli szansę wyjść z własnym podsumowaniem własnych efektów, najlepszych strategii i drogowskazem na przyszłość.

Co możemy Wam zaproponować?

Dla pierwszych 20 osób, które zgłoszą się do udziału w JFS, mamy:
– gwarantowane wejście na wszystkie warsztaty, prezentacje i panele
– możliwość wejścia na przesłuchania Showcase’owe w Radiu Szczecin 1 i 2 października
– opcja wykupienia wyżywienia – ceny podajemy na życzenie (obiad w strefie showcase’owej pomiędzy (BE) professional a przesłuchaniami Showcase’owymi oraz kolacja w trakcie jam session w Hotelu Radisson)
– opcja zakupienia biletu na koncert finałowy w Filharmonii w promocyjnej cenie.

Dla 20 chętnych mamy również nocleg w cenie 50 zł od osoby w założeniu spania w pokojach 2-osobowych w hotelu mieszczącym się naprzeciwko Radia Szczecin.

Wszystkie informacje podamy w odpowiedzi na Waszego maila

Chcesz wziąć udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz?

Wyślij swoje zgłoszenie na adres agproductionart@gmail.com, daj znać czy jesteś zainteresowany wzięciem udziału w koncercie finałowym, hotelem bądź wyżywieniem.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września, jednak nie zwlekaj, bo liczba miejsc jest ograniczona!