O WYDARZENIU

Jazz Forum Showcase powerd by Szczecin Jazz to wydarzenie, którego misją jest promocja i integracja polskiego jazzu w kraju oraz poza jego granicami.

– Czym jest, a czym może stać się jazz w XXI wieku?

– Jakie wyzwania stoją przed polskimi muzykami i ich managerami?

Obserwując zmieniające się trendy i realia branży muzycznej zarówno w Polsce, jak i na świecie, zastanawiamy się, co kolejne lata przyniosą muzyce jazzowej? Mamy świadomość wyzwań jakie już dziś stoją przed młodymi polskimi muzykami. Wiemy, że zbudowanie kariery i całego życia w oparciu o jazz nie jest łatwe. Wiemy, że sam talent i umiejętności muzyczne coraz rzadziej wystarczają do tego, aby zostać zauważonym, że żeby zaistnieć, przebić się i faktycznie (wy)żyć robiąc to co się kocha, trzeba znacznie więcej…

Widzimy i wierzymy w moc i potencjał młodego pokolenia polskich muzyków jazzowych. Dlatego stwierdziliśmy, że jest to właściwy czas na to, aby nie tylko zastanawiać się nad tym, co przyniesie przyszłość, ale również na to, aby zacząć ją kreować!

Chcemy stworzyć przestrzeń wspierającą profesjonalny rozwój polskiej branży jazzowej. Zbudować scenę, prosto z której nie tylko będzie można przenieść się na sceny sal koncertowych i festiwali całego świata, ale też wypromować jazz na rodzimym rynku muzycznym. Miejsce, w którym spotkamy się, aby uczyć się od innych i od siebie nawzajem. W tym celu zaprosiliśmy prawie 30 promotorów jazzu z Polski i zagranicy.

Jazz Forum Showcase podzielone jest na dwie części:
– SHOWCASE (1-2.10.19, Radio Szczecin), w której udział weźmie 8 młodych, polskich zespołów wyłonionych przez jury

(BE) PROFESSIONAL (1-3.10.19, Radisson Blu) obejmującą ok. 12 godzin wykładów, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów, otwartą dla całego środowiska jazzowego, której program zostanie ogłoszony na początku lipca 2019 roku.

Organizacja tego wydarzenia to dla nas wielkie wyzwanie, ale tak jak Wy – kochamy jazz. Chcemy się rozwijać i doskonalić, chcemy, żeby polska muzyka jazzowa, która jest jednym z najlepszych towarów eksportowych w naszym kraju, była znana na całym świecie.

Dzięki współpracy z festiwalem Szczecin Jazz, Miastem Szczecin, Szczecińską Agencją Artystyczną oraz Instytutem Adama Mickiewicza tworzymy właśnie nowy rozdział w historii polskiego jazzu.

 


 

ORGANIZATORZY


Projekt jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.


PARTNERZY